»Razstava je nekaj posebnega. Obiskovalec bo namreč Kras ne le spoznal in se o njem naučil veliko novega, temveč ga bo tudi zaslišal, otipal, zavonjal (...) Razstava namreč gradi na izkustvenem doživljanju Krasa ter njegove narave in kulture, vsaka izmed tem razstave pa vključuje interaktivni moment, ki bo obiskovalcu razkril eno od skrivnosti Krasa.«
»V tem sklopu se je lahko tudi obnovila kulturna dediščina. To se je potem vleklo do leta 2020, ko je bila podpisana pogodba o državnem sofinanciranju tega projekta. Deset let je trajalo in nato še dve leti, da smo izvedli ta projekt; torej ima kar dolgo brado.«
»To bo ključna vhodna točka za Kras, kjer se bodo lahko obiskovalci seznanili s kulturno krajino Krasa, izredno biotsko pestrostjo Krasa, pa tudi s tem, kako se je podoba Krasa spreminjala skozi stoletja in kako je na to vplival človek.«
»Ob 200. obletnici Prirodoslovnega muzeja sem kolege v tej instituciji prosila za sodelovanje, da bi kolegialno podprli dolgoletna prizadevanja tega muzeja za boljše pogoje dela, opozorili na pomen muzealstva na področju naravoslovja, predvsem pa očarali obiskovalce Cankarjevega doma in jim naravne danosti Slovenije prikazali kot osupljivo bogastvo, s katerim je treba umno ravnati.«
»Louvre je najbolj obiskan muzej, ki ga letno obišče devet milijonov obiskovalcev.«
»Vsako odlikovanje namreč s seboj prinaša neko zgodbo, pa naj bo ta takšna ali drugačna. Nekaj jih bomo poskušali povedati mi.«
»Z razstavo želimo obiskovalcem približati japonsko kulturo.«
»Naši obiskovalci so pretežno starejši, upokojenci, ogromno društev, turistične agencije vodijo k nam obiskovalce.«
»To počnemo zato, ker jih želimo bolje sprejeti, ne zgolj sprejemati več in več obiskovalcev.«
»Po mojem mnenju bi morali imeti v Sloveniji sodoben muzej krasa.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju